اسامی برندگان سهمیه حج 1398 مهاجرین افغانستان در جمهوری اسلامی ایران

شما اینجا هستید

اخبار » اسامی برندگان سهمیه حج 1398 مهاجرین افغانستان در جمهوری اسلامی ایران
گروه : اخبار

قرعه کشی مهاجرینی که در ایران و پاکستان زندگی می نمایند و جهت ادای فریضه حج ثبت نام کرده بودند، با حضور نمایندگان بخش های ذیربط در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان صورت گرفت.

این قرعه کشی روز سه شنبه 25 سرطان سال روان تحت ریاست انجینیر احمدولی حکمی معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با حضور نماینده مجلس سنای شورای ملی، نماینده وزارت حج و اوقاف، نماینده شورای علما و نماینده جامعه مدنی در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان انجام شد.

مجموعاً چهار هزار و 509 نفر که 2 هزار و 505 نفر آن مهاجرین مقیم پاکستان و یک هزار و 914 نفر آن مهاجرین مقیم ایران هستند، برای ادای مناسک حج و زیارت بیت الله شریف در نمایندگی های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان مقیم دو کشور همسایه، ثبت نام نموده اند.

از میان افراد ثبت نام شده، 145 نفر از مهاجرین مقیم ایران و 145 از مهاجرین مقیم پاکستان پس از قرعه کشی، انتخاب و به جهت طی مراحل اسناد شان به وزارت حج و اوقاف معرفی می گردند.

گفتنی است که در پی تلاش های وزارت امور مهاجرین، این اداره توانست سالانه 290 نفر سهمیه حج برای مهاجرین اخذ نماید و در سه سال اخیر روند اعزام مهاجرین به عربستان سعودی جهت ادای فریضه حج از طریق وزارت امور مهاجرین صورت می گیرد.

منبع : وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان

[table id=2 /]
اسامی 145 نفر برنده حج 1398 مهاجرین افغانستان در ایران
اسامی افرادیکه از کنسولگری افغانستان در مشهد ثبت نام کرده اند
اسامی 145 نفر برنده حج 1398 مهاجرین افغانستان در ایران

منبع : خبرگزاری صدای افغان ( آوا پرس )

اسامی افرادیکه از کنسولگری افغانستان در مشهد ثبت نام کرده اند